TUZLA TERMAL TESİSLERİ VE TARİHİ TUZLA KAPLICALARI

Adres ve iletişim bilgisi:
Tuzla Termal Tesisleri ( Tuzla İçmeler A.Ş)
Evliya Çelebi mah.Atatürk cad.no: 5 İçmeler-Tuzla/İSTANBUL
Tel: 0216 395 53 86-88
Fax: 0216 395 53 87
Email: info@tuzlakaplicalari.com
Web: www.tuzlakaplicalari.comTesisimiz Tuzla İçmeler mevkiinde ,İstanbul –Ankara E-5 Karayolunun hemen altında , sahil tarafında yer almaktadır. Viaport AVM ‘ye ve Sabiha Gökçen Havaalanı’na 20-25 dakika ,çevresindeki Divan-Greenpark otelleri ve Pendorya –Neomarin alışveriş merkezlerine 10 dakika, Darıca Hayvanat bahçesine 15-20 dakika,Tuzla sahiline ise 5 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.Ulaşım:
Tesisimiz Sabiha Gökçen Havalimanına 17 km’dir.E-5 karayolunun 400 mt güneyinde sahil yolu üzerindedir. Tren ile ulaşımda Haydarpaşa-gebze banliyö treni kullanılır. İçmeler İstasyonuna 50 mt Mesafededir. Topkapı-Cevizlibağ (500 ES), Kadıköy-Tuzla(130-130 A), Alt Bostancı -Tuzla (133) Otobüsleri , Pendik-Tuzla Minibüsleri Tesisimizin önünden geçmektedir. Ayrıca E-5 Karayolu’ndan İstanbul veya Ankara istikametine gidilirken, İçmeler sapağından girildiğinde ve Kahverengi desen üzerine beyaz “ İÇMELER ” yazılı levhalar takip edildiğinde tesise kolayca ulaşılmaktadır.


Yöredeki tarihi ve/veya turistik yerler:
Anibal’in mezarı,Osmanlı Tarihi hamamları, Darıca Hayvanat Bahçesi, Eski Hisar,Tuzla Tarihi evleri, İstanbul’un Tüm Tarihi Mekanları.


Kaplıca donanımları:
3 Adet kapalı termal havuz ,1 adet minerali su dolu açık yüzme havuzu,3 adet sıra banyo, otelin her noktasında kullanılabilen termal su,odalarda duşlu ve küvetli banyo imkanları bulunmaktadır.


Banyo dışındaki kaplıca tedavisi olanakları:
İçme kürü, inhalasyon (soluma) tedavisi, çamur bakımı (peloidoterapi ), banyolar.


Tedavi amacıyla kullanıldığı hastalıklar:
Toplam mineralizasyonu 4658,58 mg/L olan magnezyumlu, kalsiyumlu, sodyumlu, sülfatlı, klorürlü zengin mineralli suyumuz içme kürü olarak 18 derece,kaplıca suyu 39 derece uygulanmaktadır. Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; destekleyici/tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; banyo ve helioterapi (güneş banyosu) uygulamaları ile birlikte psöriasis örneğinde olduğu gibi döküntülü ve kaşıntılı dermatolojik hastalıkların tedavisinde yardımcı/tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. İçme olarak gastrointestinal sistem fonksiyonel rahatsızlıklarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir.


Tesisteki hidroterapi olanakları:
Jakuzi , under water masaj.


Tesiste uygulanan diğer yöntemler:
Akupunktur, masaj (tam vücut masajı, medikal masaj, selülit masajı , reflexoloji masajı )uygulamaları vardır. Diyet programları ve pozitif düşünce kürü uygulamaları mevcuttur.


Tıbbi donanımları:
Akupunktur tedavisinde uzman 1 hekim, masör ve masözler bulunmaktadır.


Wellness programları:
Anti-aging programları, zayıflama kürleri, anti-stres programları.


Konaklama olanakları:
Standart oda, aile odaları, ve 13 bungalow evlerden oluşan odalar mevcuttur. 107 kişilik yatak kapasitesi vardır. Odalarda klima, TV, saç kurutma makinası, termal sulu küvet veya duşlar , kablosuz internet, uydu sistemi, telefon , 24 saat oda servis hizmeti bulunmaktadır. Odaların tümünde termal su bulunmaktadır.Spor olanakları:
Yürüyüş parkuru, voleybol, basketbol , masa tenisi , mini futbol sahaları, tenis kortu, yüzme havuzu vardır.


Eğlence ve dinlenme amaçlı yapılar:
Kür parkı, orman, piknik alanı, dinlenme alanları, mini hayvanat bahçesi, mor havuz bar-cafe, bahane cafe.


Çocuklar için olanaklar:
Çocuk havuzu, çocuk oyun parkı bulunmaktadır.


Diğer özellikler:
Restaurant -bar, yemekli toplantı ve davet mekanları , mescit vardır.

PAYLAŞIM
 • Delicious 'ta paylaş
 • StumbleUpon 'da paylaş
 • Digg 'de paylaş
 • Twitter'da paylaş
 • Mixx 'de paylaş
 • Technorati 'de paylaş
 • Facebook 'da paylaş
 • ShareThis 'de paylaş
 • Reddit 'de paylaş
 • Google 'da paylaş
 • LinkedIn 'de paylaş